Trendy lato 2016

Tęczowe lato!

W lecie utrzymają się trendy zapoczątkowane wiosną, czyli nadal możemy spodziewać się żywych, intensywnych kolorów. Nadal będą modne duże wzory, ale tym razem władze przejmą kolorowe pasy. W zasadzie motywem przewodnim letnich ubrań będzie tęcza. Latem ulice naszych miast i plaże zalśnią tęczą barw.

Obowiązkowym elementem letnich outfitów są okulary przeciwsłoneczne, w tym roku nadal plastikowe i nadal w wyrazistych kolorach. Im mocniejszy odcień i im ciekawszy kolor – tym lepiej. Okulary z różnorodnymi deseniami, albo w paski również będą bardzo modne.

W modzie letniej królować będą króciutki szorty, oraz długie i zwiewne sukienki. To wo właśnie zwiewność stała się motywem przewodnim letnich stylizacji. Nie gardźmy również falbanami, bo projektanci w tym sezonie nieśmiało powracają do falbanek.

Buty muszą być wiązane, nie ważne czy to sandały, pantofle, mokasyny czy japonki – wszystkie powinny mieć sznureczki, tasiemki, paski i inne elementy służące do zawiązania ich wokół stopy, łydki a czasem nawet ud i palców.